Dzisiaj prezentujemy bardzo ciekawy projekt Liber Liber. Na stronie www.LiberLiber.it znajduje się cała klasyka włoskiej literatury, największe dzieła, w formacie pdf oraz jako audiobooki (czyli audiolibri, książki do słuchania). Dostępne są także włoskie tłumaczenia dzieł literatury światowej.

Organizacja Liber Liber powstała w 1994 roku. W ramach realizowanych przez siebie projektów zamieszcza w sieci literaturę w różnych formatach oraz muzykę. Wszystkie utwory udostępniane są legalnie. W większości są to dzieła należące do klasyki, do których prawa autorskie wygasły. Są też utwory współczesne, których autorzy i autorki przekazali organizacji prawa do dystrybucji.

Biblioteka Liber Liber dostępna jest tutaj.

Audioteka Liber Liber dostępna jest tutaj.

Ponieważ wśród tysięcy pozycji może być trudno wybrać coś dla siebie, polecamy dwa konkrety.

Pierwszy to audiobook “Cuore” Edmondo de Amicisa, dostępny tutaj. Wiele osób zna tę pozycję z własnego dzieciństwa (w polskiej wersji książka była zatytułowana “Serce”).

Drugi to ebooki autorstwa włoskiego noblisty Luigiego Pirandello. Szczególnie polecamy “Il fu Mattia Pascal”. Książka ta dostępna jest również w wielu bibliotekach po polsku, tytuł: “Świętej pamięci Mattia Pascal”. Doskonała literatura, którą polecamy zarówno w polskiej, jak i włoskiej wersji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress