Każdy uczący się włoskiego powinien słuchać jak najwięcej madrelingua, czyli Włochów. Nawet jeśli macie zajęcia z Włochem czy Włoszką, warto osłuchać się z innymi akcentami, melodiami, stylami wypowiedzi. Dziś w celu takiego właśnie osłuchania polecamy Wam kanał na YouTube Imparare a PARLARE italiano. Prowadzi go młody Włoch Alberto, który nauczycielem nie jest, ale ma zacięcie, pasję i dar :) Warto go posłuchać! Na swoim kanale dzieli się z nami swoimi doświadczeniami z uczenia się języków obcych.

Alberto obiecuje zamieszczać przynajmniej jeden film w tygodniu. W komentarzach możecie do niego napisać, o czym chcielibyście usłyszeć, czy ma mówić wolniej czy szybciej itp. Możecie mu także podziękować i polubić na Facebooku. Piszcie, dopóki Alberto nie jest jeszcze celebrytą, jest szansa, że Wam odpisze lub odpowie w kolejnym filmie!

Najlepsze: pod każdym filmem znajdziecie link do tekstu, który wypowiada nasz Alberto. Możecie więc najpierw posłuchać go bez tekstu, a jeśli czegoś nie zrozumieliście, nic prostszego. Ściągacie tekst i sprawdzacie! Genialne.

Film nr 1

Film nr 2

Film nr 3

Film nr 4 – organizacji pracy, super!!

 

Kolejne filmy oczywiście na kanale Alberto. Polecamy.

 

Wielkie dzięki dla niezastąpionego Albina za przesłanie nam linku do kanału.

Jeśli również chcecie nam polecić jakąś stronę, piszcie! kontakt@passaparola.pl

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress