Trailer to krótki film wideo zapowiadający film. Dlaczego warto oglądać włoskie trailery? Przede wszystkim są krótkie, ale treściwe. Często możemy się z nich domyślić większej części treści samego filmu. Nie wymagają wielkich inwestycji finansowych (sprowadzenie z Włoch DVD z filmem to koszt kilkudziesięciu euro, a trailery są dostępne za darmo). Nie musimy rezerwować 90 minut i frustrować się, jeśli czegoś nie rozumiemy. Potraktujmy te dwie, trzy minuty jak chwilę pożytecznej rozrywki!

Dziś obejrzymy reklamę fantastycznej komedii pt. “Benvenuti al Sud”. Opowiada o perypetiach typowego Włocha z północy, który zostaje zmuszony do przeprowadzki na południe. Musi stawić czoła różnicom kulturowym, językowym, społecznym… a także własnym stereotypowym przekonaniom. Już sam trailer jest fajny, zobaczcie:

 

Więcej o stereotypach o Włochach przeczytacie tutaj i tutaj

 

Film odniósł ogromny sukces, w 2012 roku do kin weszła kontynuacja produkcji, pt. “Benvenuti al Nord”. Tym razem to południowcy przybywają do Mediolanu.

http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_720005&feature=iv&src_vid=g2iKOkD_XXA&v=Omn3rcdyOj0

 

I jeszcze reklama-zapowiedź filmu. Na pocieszenie dla każdego, kto miał choć raz w życiu problem ze zrozumieniem, o co tym Włochom chodzi… jak widać czasami nie mogą się dogadać sami ze sobą ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=g2iKOkD_XXA


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress