Aplikacja: nazwy geograficzne po włosku

A

 

Dziś przedstawię jedną z moich ulubionych aplikacji: World Map Quiz. Powstała ona w Polsce, jest dostępna w wielu wersjach językowych i jest darmowa. Celem jej twórców nie była nauka języków, ale popularyzowanie geografii. W konwencji gry możemy tu przypomnieć sobie (lub po prostu nauczyć się) gdzie leżą poszczególne kraje, jak się nazywają ich stolice, waluty, jakie mają flagi, gdzie leżą morza i oceany.

Ja zainstalowałam apkę dokładnie w tym celu: chciałam sobie odświeżyć państwa afrykańskie i azjatyckie bo, niestety, nigdy nie byłam zbyt mocna z geografii. Aplikacja spodobała mi się tak bardzo, że postanowiłam polecić ją do nauki włoskiego. Jeśli zdobędziecie wystaczająco dużo punktów, odblokuje Wam się dostęp do poziomu “normale”, o tak:

 

Udało mi się znaleźć te Włochy :) 

Aplikacja ma bardzo wiele opcji: znajdź kraj, znajdź morze, dopasuj stolicę do kraju, gry eliminacyjne. Niektóre możecie zobaczyć na video zamieszczonym niżej. Zachęcam do wypróbowania na sobie.

Aplikacja ma jedną wadę: nazwy włoskie nie są wymawiane przez lektora. Jest to zrozumiałe, bo nie została stworzona do nauki języka. Wymowę można sobie sprawdzić w Google Translate

Wystarczy wpisać słowo i kliknąć na ikonkę tuby:

 

Czas na obiecany filmik:

Aplikacja dostępna na Androida tutaj.

Autorka: Katarzyna Ciszewska

Dodaj komentarz

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress