Aplikacja Squid

A

 

 

Do czytania po włosku gorąco polecam aplikację Squid. Jest to agregator wiadomości, czyli aplikacja zbierająca teksty z różnych źródeł. Polecała ją anglistka podczas jednaj z konferencji dla nauczycieli Edunation. Dla uczących się angielskiego twórcy aplikacji przewidzieli dodatkowe opcje, niestety niedostępne dla uczących się włoskiego. Mimo to warto wybrać italiano jako język Squida. Kilka powodów, dlaczego:

  • aplikacja jest darmowa i (w przeciwieństwie do innych agragatorów newsów po włosku) nie zawiera ogromnych reklam
  • jest bardzo duży wybór tematów, które możemy wybrać jako interesujące nas
  • apka korzysta z bardzo wielu źródeł, również z dzienników lokalnych, dzięki temu na pewno codziennie dowiecie się czegoś zupełnie nowego i ciekawego (ja np. odkryłam wiele wydarzeń kulturalnych w małych włoskich miasteczkach, o których czytając tylko ogólnowłoskie dzienniki nie miałam pojęcia).
  • “scrollowanie” tej aplikacji to nie strata czasu, tylko nauka (w przeciwieństwie do Facebooka czy Instagrama, nawet używanych po włosku). Po pierwsze, wszystkie teksty i tytuły, które zobaczycie są w języku obcym. Po drugie w aplikacji nie będą Was rozpraszać zdjęcia znajomych ;-) Więc następnym razem w poczekalni, w autobusie, w wolnej chwili zamiast fejsa wejdźmy na Squida :)

Na jakim poziomie warto korzystać z aplikacji? Przy odrobienie cierpliwości nawet na początkującym, jak to zrobić możecie przeczytać tutaj. Od A2+/B1 wzwyż na pewno można próbować czytać wybrane teksty w całości.

 

To o czym chcecie poczytać?

Pamiętajcie, w tym miejscu preferiamo la lingua italiana :)

 

O czym można poczytać:

 

 

A tutaj kliknijcie na TUTORIAL, dowiecie się jak korzystać z aplikacji:

 

 

Aplikacja dostępna na Androida tutaj.

Aplikacja dostępna w App Store tutaj.

Autorka: Katarzyna Ciszewska

2 komentarze

  • Dziękuję za pomysł na tę aplikację. Teraz będę na bieżąco z wydarzeniami w moich ukochanych włoskich regionach. Ta opcja z obserwowaniem regionów jest kapitalna. Przyjemne z pożytecznym.

Autor: admin

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress