Cerco casa!

C

Dzisiejsze ćwiczenie polecamy wszystkim uczącym się włoskiego, którzy mają już za sobą temat “dom” i “wynajem mieszkania” (np. trzeci rozdział podręcznika Nuovo Progetto Italiano 1a lub 1). Zapraszamy Was na stronę: casa.it

Wyobraźcie sobie, że za dwa tygodnie jedziecie na pół roku do Włoch. Wspaniała perspektywa. Ale, ale! Gdzieś przecież musicie mieszkać. Waszym zadaniem jest znalezienie sobie odpowiedniego lokum właśnie na stronie casa.it. Na pomarańczowej mapie Włoch wybierzcie region, który Was interesuje, a następnie prowincję i miasto. Teraz wybieramy kategorię i typ poszukiwanego lokum. Jeśli spotkanie jakieś nieznane słówka, możecie od razu sprawdzić ich znaczenie w Internecie, np. na Google.it. Załóżmy, że nie wiemy, co znaczy Villetta a schiera. Wpisujemy tę nazwę w wyszukiwarkę i na samej górze możemy zobaczyć, cóż to takiego.

Następnie wybieramy pożądaną cenę (prezzo) i powierzchnię (metri quadri) i zaczynamy wyszukiwanie (trova). Przed Wami lista nieruchomości do wynajęcia. Przejrzyjcie, zobaczcie, co proponują właściciele w cenie czynszu, a za co trzeba zapłacić oddzielnie. Obejrzyjcie zdjęcia. Zdecydujcie, czy będziecie mieszkać sami, a może łaskawie zabierzecie ze sobą rodzinę? Może się Wam uda znaleźć mieszkanie, gdzie akceptowane są zwierzęta.

Dobrej zabawy!

ps pamiętajcie, że jak zwykle nie chodzi o zrozumienie 100% słówek. Ale co zapamiętacie, to Wasze!

 

Dodaj komentarz

Autor: admin

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress