Ćwiczenia online, wydawnictwo Zanichelli

Ć

Dziś prezentujemy stronę wydawnictwa Zanichelli, która została pomyślana jako uzupełnienie podręcznika NOI. Książka ta nie jest w Polsce szczególnie popularna, ale dlaczego nie skorzystać z darmowych ćwiczeń interaktywnych online? Są idealne do samodzielnej nauki i powtórek.

Ćwiczenia podzielone są na 11 części, czyi Unità. Każdy rozdział ma część leksykalną, gdzie metodą prób i błędów uczymy się nowych słówek. Następnie przechodzimy do działu ASCOLTA, gdzie możemy posłuchać prostych dialogów z wykorzystaniem dopiero co poznanych słów (ale, żeby nie było za łatwo, tutaj również trzeba zrobić kilka ćwiczeń, np. uzupełnić tekst podczas słuchania). Na koniec: gramatyka. Kilka ćwiczeń (testy a,b,c, zadnia typu uzupełnij zdanie), oczywiście na tym samym poziomie.

Ćwiczenia będą doskonałym uzupełnieniem każdego kursu na poziomie A1 (pierwszy rok nauki), a także idealną powtórką, np. po wakacyjnej przerwie, dla osób wracających na kurs A2.

Wszystko to znajdziecie tutaj. A już w piątek pokażemy, co wydawnictwo Zanichelli ma do zaproponowania bardziej zaawansowanym użytkownikom języka włoskiego.

Dodaj komentarz

Autor: admin

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress