Czytamy dalej!

C

Za nami kolejne wyzwanie czytelnicze. Mamy nadzieję, że czytaliście codziennie i z przyjemnością. Co teraz? Koniec z czytaniem? Nic z tych rzeczy. Mamy dla Was trzy dobre wiadomości.

Pierwsza jest taka, że wyzwanie na pewno powtórzymy jesienią.

Druga: Po wcześniejszych wyzwaniach radziliśmy uczestnikom, aby polubili profile włoskich dzienników na Facebooku. Ale kto z nas potem czyta te teksty, migające między zdjęciami kolacji koleżanki, imprezy kolegi itp. Na szczęście odkryłam lepszy sposób –Twitter! Nigdy wcześniej nie korzystałam z tego portalu. Założyłam konto, polubiłam tylko włoskie gazety i niektórych polityków. I tyle. Korzystam z Twittera pod postacią aplikacji na telefon, w tramwaju, w kolejce. Sprawdza się świetnie, bo śledzę tylko włoskie gazety, więc pokazują mi się tylko włoskie teksty. Żadnych znajomych, wydarzeń, zaproszeń.

Też możecie tak zrobić, tutaj lista włoskich gazet: https://it.wikipedia.org/wiki/Quotidiani_in_Italia Wystarczy odnaleźć ich profile na Twitterze.

Ale że to dużo roboty… możecie też po prostu śledzić profil PassaParola na Twitterze. Codziennie udostępniamy kilka tekstów. Staramy się urozmaicać tematykę i wybierać teksty przypominające te z egzaminów CELI i CILS. Poziom: około B1/B1+. Jeśli jesteście na poziomie A1/A2 możecie czytać stosując porady z tego tekstu. Jeśli jesteście B2 i wyżej to oczywiście również możecie czytać, ale przy tak zaawansowanej znajomości języka możecie sami sobie znaleźć ciekawy tekst czy książkę :)

Jednym słowem: dalej czytamy codziennie po włosku. Zapraszamy na Twittera!

I trzecia dobra wiadomość: możecie czytać naszą ulubioną gazetę Italia Mi piace! Ciekawe teksty, nagrania audio do każdego z nich, słowniczek pod każdym artykułem. Gorąco zachęcamy do zakupienia w Empiku lub online na stronie wydawcy.  

Dodaj komentarz

Autor: admin

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress