Historia: strona Tutto Storia

H

Nigdy nie uda nam się zrozumieć narodu i jego kultury bez znajomości chociażby podstaw historii. Dlatego zachęcamy Was do poznawania dawnych dziejów Włoch, historii najnowszej i życiorysów wybitnych mieszkańców Italii. Na poziomach początkujących możecie czytać/słuchać/oglądać po polsku. Na wyższych poziomach można najpierw poszperać w materiałach w naszym języku, a potem zapoznać się z tymi włoskimi. Aby Was zmotywować do regularnych spotkań z historią co miesiąc zamieszczamy przynajmniej jeden wpis historyczny.

Dziś polecamy Wam stronę TuttoStoria.net. Jest to propozycja dla osób znających włoski na poziomie zaawansowanym. Na stronie znajdziecie ciekawe artykuły podzielone na kategorie: historia starożytna, średniowiecze, współczesna itd. Drugi podział: wg postaci.

Szczególnie polecamy artykuł o Mikołaju Koperniku. Jak to się stało, że za swoje poglądy nie spłonął na stosie? Przeczytacie tutaj.

Dodaj komentarz

Autor: admin

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress