Jak przebiega egzamin ustny CELI 4 poziom C1?

J

CELI 4, poziom C1, część ustna – jak przebiega?

Egzamin ustny CELI to rozmowa między kandydatem a egzaminatorem CELI. Drugi egzaminator jest obecny w sali i robi notatki z przebiegu rozmowy. W przeciwieństwie do innych egzaminów, nie ma tu interakcji między dwoma kandydatami. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie. Duża różnica poziomów mogłaby mieć wpływ na wynik egzaminu, wiele osób stresowałoby się niepotrzebnie, bo rozmówca był “lepszy”.

Kandydat ma około 10-20 minut na przygotowanie się do rozmowy. W praktyce wygląda to tak, że podchodzi do stolika i losuje zestaw. Przygotowuje się podczas gdy komisja egzaminuje innego kandydata.

Egzamin rozpoczyna krótka prezentacja kandydata. Warto przygotować sobie kilka zdań i pewnie rozpocząć egzamin. Pamiętajmy jednak, że na poziomie C1 prezentacja nie jest brana pod uwagę przy ocenie.

Egazmin złożony jest z trzech części, kandydat może wybrać kolejność, w jakich je przedstawi. Są to:

  • porównanie dwóch zdjęć i komentarz do nich
  • tekst (najczęściej artykuł z gazety): należy go streścić i skomentować
  • statystyka lub grafika, którą należy omówić i zinterpretować.

1 komentarz

  • Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy na stronie na temat egzaminu CELI! Mam nadzieję, że w następnej jesiennej sesji podejdę do CELI 4.

Autor: admin

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress