O stronie

O

PassaParola.pl – darmowe materiały do nauki włoskiego

Jeśli uczysz się włoskiego, znajdziesz tu: przydatne strony do nauki, aplikacje, źródła ćwiczeń, teksty do czytania, seriale, programy telewizyjne i radiowe, a także włoskie akualności. Do tego informacje o certyfikatach.

Jeśli jesteś nauczycielem/nauczycielką włoskiego, znajdziesz tu: pomysły na niestandardowe lekcje czy prace domowe dla uczniów, włoskie aktualności, informacje o możliwościach rozwoju zawodowego dla lektorów włoskiego.

Od 2011 roku zbieram w jednym miejscu najlepsze strony, aplikacje do nauki włoskiego. Wymyślam wyzwania czytelnicze i inne akcje promujące codzienny kontakt z językiem. Projekt PassaParola powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie moich własnych uczniów. Chciałam zebrać i uporządkować polecane przeze mnie materiały, a przy okazji podzielić się nimi z innymi uczącymi się i lektorami. Przecież we współczesnym świecie praca domowa z języka obcego to niekoniecznie tylko książkowe ćwiczenia czy kolejne kserówki. Dlaczego poza tym nie obejrzeć filmu, nie posłuchać muzyki, radia?

Misją strony jest pokazanie, że od samego początku nauki warto korzystać z materiałów autentycznych. Od samego początku otaczać się aktualnie używanym włoskim z mediów.

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress