Recenzja + Konkurs wakacyjny! Z nagrodami!

R

Jak to działa?

PassaParola.pl to niezależna strona lektorska. Jeśli polecamy Wam jakąś książkę to wyłącznie dlatego, że nam samym się podoba. Każdą polecaną książkę dokładnie czytamy, i to wiele razy.

Wakacje w pełni, szczyt sezonu na podróże. Czy jadąc do nowego miasta czytacie wcześniej wszystkie dostępne na rynku przewodniki, blogi, fora, oglądacie zdjęcia, robicie notatki? Czy może jedziecie w nieznane, aby bez planu i bez pośpiechu przemierzać nieznane uliczki i zagraniczne zakamarki?

Dziś chcemy Wam polecić przewodnik po włoskim regionie Apulia (Puglia). Właściwie jest to mini przewodnik, dla pasjonatów podróży. Pełen ślicznych zdjęć i ciekawostek. Ale, ale, to nie jest zwykła książka. Przede wszystkim dlatego, że to e-book, czyli książka elektroniczna.

APU3

 

W ostatnich latach polski rynek księgarski został zalany przez falę pozycji o Włoszech. Jakość prezentowanych w nich informacji czasami pozostawiała wiele do życzenia.

Więc dlaczego akurat w tę książkę warto się zaopatrzyć? Przede wszystkim autorka mieszka we Włoszech, w samej Apulii ma teściów (stąd pochodzi jej mąż). Co ciekawe, nie pisze o tym regionie w bezkrytycznym zachwycie. Z publikacji dowiecie się też nieco o problemach włoskiego południa, znajdziecie zdjęcie biedniejszej dzielnicy itp. Oddzielne rozdziały poświęcono lokalnej kuchni i społeczeństwu. Osoby uczące się włoskiego na pewno ucieszy obecność włoskich słówek i określeń (z tłumaczeniem na polski). Na ostatniej stronie zebrano przydatne adresy internetowe dla planujących wyprawę na obcas włoskiego buta.

Mam bardzo osobisty stosunek do Apulii, wiele lat temu w tym właśnie regionie podjęłam pierwszą pracę we Włoszech. Lektura tej książeczki sprawiła mi wielką przyjemność, dlatego i Wam ją polecam. Szczególnie, że można ją kupić w bardzo przystępnej cenie: 12.30 PLN. Akurat na wakacje.

Wydawnictwo Libea ma w swojej ofercie także inne ebooki o naszym ulubionym kraju: o Wenecji (naprawdę niebanalna pozycja, polecam), Florencji, a wkrótce po Sienie oraz Rzymie, ten ostatni autorstwa popularnej blogerki, założycielki pisma “LA RIVISTA”  Julii Wollner.

A teraz czas na konkurs. Do wygrania mamy dla Was komplet trzech włoskich ebooków, czyli przewodniki: Florencja, Apulia i Wenecja. Aby zdobyć ten zestaw wystarczy przesłać na nasz adres: kontakt@passaparola.pl odpowiedź na pytanie konkursowe: Dlaczego warto czytać ebooki? Szanowne jury wybierze najciekawszą odpowiedź i wyniki ogłosi już 28 lipca 2013. Czekamy na Wasze pomysły!

 

Dodaj komentarz

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress