Recenzja Story Bits i Story Bits Comic

R

Stoisko Teacher’ Corner na III Ogólnopolskim Kongresie Metodyków i Właścicieli Szkół Językowych

 

Co to jest?

Story Bits to karty z rysunkami przedstawiającymi dorosłych bohaterów w różnych życiowych sytuacjach. Story Bits Comic to te same rysunki, tylko większe i wzbogacone o dymki, w których możemy pisać. Karty w wersji Comic są przystosowane do wielokrotnego użytku i pisania po nich flamastrem do tablic suchościeralnych.

Story Bits to bardzo uniwersalne narzędzie, osobiście korzystam z niego przede wszystkim do ćwiczenia z moimi uczniami mówienia, ale z powodzeniem można ich użyć do ćwiczenia pisania. Na przykład na poziomach początkujących uczniowie mogą napisać krótkie dialogi. Na poziomach bardziej zaawansowanych karty mogą być inspiracją do historii czy komentarzy spisanych na kartkach.

Jak widać na ostatnim zdjęciu, karty są bardzo uniwersalne. Każdą z tych kart możemy wykorzystać np. do ćwiecznia zastosowania periodo ipotetico: Se avessi fatto la spesa….albo: na poziomie A1 do prostego komentarza: Lui ha fame. 

W blogosferze jest już bardzo wiele tekstów o wykorzystaniu kart na zajęciach, polecam moje ulubione:

Teacher’s Corner – pomysły wydawcy 

Syliwa Clayton 

Magdalena Ślawska Język angielski zawodowy

M&M Szkolenia Nauczycieli 

 

Chciałabym natomiast podzielić się wrażeniami z pierwszego miesiaca używania kart.

Zalety:

  • Można używać wielokrotnie na różne sposoby na każdym poziomie. Nie nudzą się, przeciwnie, stają się stałym (ale za każdym razem zaskakującym) elementem lekcji.
  • Obrazki są bardzo szczegółowe, detale są często śmieszne, dostrzeżenie ich dodatkowo ożywia zajęcia i inspiruje do wymyślania historii.
  • Można je wykorzystać przy każdej okazji, do ćwiczenia naprawdę każdego zagadnienia gramatycznego i wielu grup lekskalnych. Jest ich dużo (54 sztuki), czasami wystarczy je przebrać by stworzyć zestaw idealny.
  • Karty świetnie nadają się do pracy z dorosłymi, bo przedstawieni bohaterowie to właśnie dorośli, również tematyka jest raczej 18+: praca, randki, mieszkanie samodzielnie/w parze itp.
  • Jest kilku bohaterów, którzy powtarzają się w różnych przedstawionych scenkach. Dzięki temu tworzenie historii na podstawie kart udaje się nawet mniej kreatywnym uczestnikom zajęć.
  • Story Bits wersja Comic są duże. W pracy z uczniami dorosłymi ma to znaczenie, wiele osób nie musi zakładać okularów, aby z nimi pracować.

 

Wady:

  • Jedyną wadą zestawów Story Bits jest ich dość wysoka cena, zwłaszcza w porównaniu z recenzowanymi niedawno grami ELI . Ja musiałam ich kupić od razu po kilka z rodzaju, bo każdy lektor w naszej szkole chciał z nich korzystać ;-) Są to jednak bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, a same karty są bardzo porządnie zrobione i na pewno będą długo służyć. Dodatkowo można do nich dokupić ochronne koszulki.
  • Funkcja ścierania markera z kart działa bardzo dobrze, choć obawiałam się, że zostaną ślady. Natomiast problemem jest grubość mazaka. Standardowym, polecanym przez Wydawcę Pentelem napiszemy zaledwie kilka słów. Dlatego przemyślcie dokupienie cienkiego markera, zwłaszcza jeśli kupujecie karty w wersji Comic z myślą o pisaniu po nich.

 

I na koniec czas na kod zniżkowy 10% na Story Bits Comis ważny do 26 maja 2019 do wykorzystania na stronie Teacher’s Corner
Na hasło PASSAPAROLA dostaniecie 10% rabatu na następujące produkty:
– StoryBits
– StoryBits Comic
– Zestaw StoryBits Inspire
– Zestaw 3 kompletów StoryBIts
– Zestaw 12 kompletów StoryBIts
– Koszulki do kart StoryBits
– Kości DIYdice
– Naklejki DIYdice
– zestawy StoryBits i StoryCubes w różnych wariantach

 

Autorka: Katarzyna Ciszewska 

Dodaj komentarz

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress