Trailer: La meglio gioventù

T

Trailer to krótki film wideo zapowiadający film. Dlaczego warto oglądać włoskie trailery? Przede wszystkim są krótkie, ale treściwe. Często możemy się z nich domyślić większej części treści samego filmu. Nie wymagają wielkich inwestycji finansowych (sprowadzenie z Włoch DVD z filmem to koszt kilkudziesięciu euro, a trailery są dostępne za darmo). Nie musimy rezerwować 90 minut i frustrować się, jeśli czegoś nie rozumiemy. Potraktujmy te dwie, trzy minuty jak chwilę pożytecznej rozrywki!

 

 

Film La meglio gioventù powinien zobaczyć każdy miłośnik Włoch. Przedstawia dzieje kraju od końca lat 60. do 2003 roku na przykładzie losów jednej rodziny. Cały film trwa ponad 5 godzin, przed jego obejrzeniem warto poczytać w sieci o przedstawionych tam wydarzeniach. Film zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym wygrał Festiwal w Cannes 2003.

Niestety nie udało mi się znaleźć na YouTube oficjalnego włoskiego trailera, obejrzyjcie ten. A jeśli będziecie mieli możliwość, koniecznie cały film!

Dodaj komentarz

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress