Weekendowa powtórka: części ciała

W

W ten weekend zachęcamy do nauki/powtórki nazw części ciała po włosku. Oczywiście w tym celu wykorzystamy materiały dostępne w sieci. Będzie coś dla początkujących, i dla zaawansowanych. Zapraszamy.

Źródło obrazka: religiocando.it

 

Zacznijmy od przypomnienia, jak nazywają się poszczególne części ciała (w filmiku podano w nawiasach nazwy angielskie). Przy okazji oglądamy arcydzieła sztuki! Zachęcam do słuchania i powtarzania. W drugiej części dowiemy się, jak nazywają się m.in. organy zewnętrzne – to dla zaawansowanych.

 

Listę części ciała + wymowa (i tłumaczenie na angielski) znajdziecie tutaj:

http://quizlet.com/323954/italiano-parti-del-corpo-flash-cards/

Jeśli nie znacie angielskiego, na pewno spodobają Wam się te strony:

http://www.languageguide.org/italian/vocabulary/face/

http://www.languageguide.org/italian/vocabulary/body2/

Na tych stronach wystarczy najechać kursorem myszy na kółko przy danej części ciała, aby usłyszeć wymowę i zobaczyć pisownię. Autorzy nie zapomnieli o nieregularnych liczbach mnogich niektórych części ciała i chwała im za to!

Już jutro zapraszamy na dalszą część weekendowej powtórki. Pokażemy kilka stron z ćwiczeniami na poznaną/powtórzoną dziś leksykę, a także pokażemy film o najrzadziej używanych częściach ciała :)

Owocnej nauki!

 

 

Dodaj komentarz

Autor: admin

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress