Wydawnictwo Zanichelli online cd.

W

Na stronach wydawnictwa Zanichelli znajdą coś dla siebie uczniowie na każdym poziomie. Dziś pokażemy materiały dla osób średnio- i zaawansowanych. O ćwiczeniach online dla początkujących pisaliśmy tutaj.

Zacznijmy od świetnego bloga Intercultura. Jest on regularnie (co tydzień) uzupełniany podczas roku szkolnego, materiał jest podzielony na łatwe do przeglądania kategorie. Świetny zarówno do nauki, jak i powtórek poszczególnych kategorii tematycznych. Za pomocą zamieszczonych ćwiczeń można łatwo sprawdzić własną znajomość, np. imperativo con pronomi.

Miłośnicy włoskich piosenek znajdą na blogu ćwiczenia dla siebie. Autorzy publikują teksty piosenek wraz z ćwiczeniami. A nie są to głupiutkie piosenki w stylu “ti amo per sempre”, choć i Julio Iglesias znalazł się wśród omawianych artystów. Na uwagę zasługuje antymafijny utwór “Pensa” Fabrizio Moro – dowiecie się z niego, ze Włosi śpiewają nie tylko o miłości i problemach sercowych. Nie zapomnijcie obejrzeć teledysku:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=PaSU8hrgPYQ&feature=player_detailpage]

Po prawej stronie bloga wyszczególniono wszystkie kategorie tematyczne, a wśród nich jedzenie, sklepy i mnóstwo innych. Blog ten jest bezcennym źródłem wiedzy i ćwiczeń. Prowadzą go profesorowie lingwiści związani z wydawnictwem Zanichelli, prawdziwe tuzy włoskiej gramatyki i nauczania włoskiego jako obcego. A piszą bardzo przystępnie.

I jeszcze jedna rada: czytajcie komentarze. Użytkownicy bloga zadają bardzo ciekawe pytania (i wy także możecie!), a profesorowie odpowiadają. Czegóż chcieć więcej?

 

A to jeszcze nie koniec oferty Zanichelli, następnym razem poczytamy o historii Włoch, geografii i kulturze.

 

 

 

Dodaj komentarz

Autor: admin

Witaj!

Uczysz włoskiego? Siebie lub innych? PassaParola to blog stworzony z myślą o Tobie.
Znajdziesz tu ciekawe strony i aplikacje do nauki, pomysły na wykorzystanie materiałów autentycznych, informacje o certyfikatach, kursach dla nauczycieli, wyzwania czytelnicze i inne dla uczących się włoskiego.
Kontakt: biuro@wloski.org
Social media:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress